Ultramaratony w Polsce

Poświęcenie się biegom ultramaratońskim staje się coraz bardziej popularne, a w Polsce jest wiele świetnych imprez. Na przykład, Silesia Marathon i Beskidy Trail Run są zarówno doskonałym wyborem. Imprezy te odbywają się w dzikich obszarach Polski i podążają szlakami, które są idealne do biegania.

Pietr Hercog

Piotr Hercog to doświadczony ultramaratończyk z Polski. Wygrał wiele prestiżowych biegów, w tym Ultra Fiord w Patagonii. Jest wschodzącą gwiazdą polskiego ultrarunningu i wyznaczył nowy standard w kraju. Jego osiągnięcia zostały docenione na całym świecie. W ostatnim wywiadzie Piotr Hercog powiedział Runner’s World, że ma nadzieję wystartować w kolejnych ultramaratonach.

Gary Dudney

Ekspert od ultramaratonów Gary Dudney pisze o ultramaratonach od ponad 20 lat, a jego teksty pojawiały się w każdym większym magazynie biegowym. Ukończył ponad 250 ultramaratonów i 68 wyścigów na 100 mil. Jest częstym współpracownikiem Ultrarunning Magazine i autorem dwóch książek. W swoich artykułach poruszał wiele tematów, m.in. szczytowa wydajność a szczytowe doświadczenie, ludzki potencjał oraz moc pozytywnego myślenia.

Silesia Marathon

Silesia Marathon to lokalne wydarzenie, które odbywa się w Katowicach, w Polsce. Trasa wyścigu prowadzi biegaczy przez Park Śląski, jeden z największych parków miejskich w Europie. Odbywa się on jesienią. Trasa została po raz pierwszy przeprowadzona w 2010 roku i była ograniczona do jednego miasta, ale w tym roku wyścig został rozszerzony do trzech miast. Trasa jest dobrze oznakowaną drogą asfaltową i posiada międzynarodowy certyfikat PLZA. Dodatkowo na trasie znajdują się stacje hydracyjne.

„Silesia Marathon” to jedna z najbardziej prestiżowych szosowych imprez biegowych w Polsce. Jest to bieg na dystansie 42 km, ale organizowane są również półmaratony i zawody młodzieżowe. Impreza ta organizowana jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki i posiada międzynarodową atestację trasy.

Jeśli planujesz udział w imprezie, musisz spełnić wymogi sanitarne. Musisz również przestrzegać wszystkich zasad i przepisów obowiązujących podczas imprezy. Jeśli nie jesteś w pełni sprawny fizycznie lub masz kontuzję, nie powinieneś brać udziału w zawodach. Jeśli jesteś chory, powinieneś skonsultować się z lekarzem.

Aby wziąć udział w zawodach, należy posiadać bilet z kodem QR. Można go otrzymać w Biurze Zawodów przy ulicy Katowickiej 10 w Chorzowie. Następnie można udać się na Stadion Śląski, który znajduje się przy Katowickiej 10. Na stadion można wejść bramą 1A. Bieg jest mierzony czasem przez system elektroniczny, więc oficjalny czas to czas netto.

Podobne tematy